Szabo Szebasztian 1x1

Remekelt Szabó Szebasztián – három aranyérem és egy világrekord

2021. 11. 08.
Megosztás

A magyar úszók a rövidpályás úszó Európa-bajnokságon 3 arany- és 1-1- ezüst- és bronzérmet szereztek.

A judo olimpiai bajnok skalpját is begyűjtve Pupp Réka a dobogó legfelső fokára állhatott fel a Bakuban zajló judo Grand Slam-tornán. A budapesti U23-as judo Eb-n két ezüst- és három bronzérmet szereztek a magyarok. Vas Kata Blanka folytatta éremgyűjtését, a hétvégén a cyclocross Európa-bajnokságon lett második a felnőttek mezőnyében. Az olimpiai hetedik Bicsák bence az előkelő harmadik helyen végzett Abu-Dzabiban a triatlon világbajnoki sorozaton. A belgrádi U23-as birkózó világbajnokságon Lévai Tamás végzett az élen a 77kg-os súlycsoportban. Bondár Anna első számú magyar női teniszezővé lépett az egyéni WTA-ranglistán.

Úszás. Öt érmet szereztek a magyar rövidpályás sportolók a kazanyi Európa-bajnokságon:
Kimagaslott Szabó Szebasztián teljesítménye, aki három számban; 50 méter pillangó, 100 méter pillangó és 50 méter gyorson állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. 50 pillangón nem csupán a harmadik kazanyi aranyérmét nyerte meg, de beállította a világrekordot is.

Az olimpiai bajnok Milák Kristóf 200 méter pillangón ért a célba a második pozícióban.
Kós Hubertnek 200 vegyesen az új junior Európa-csúcs sem volt elég a dobogóhoz. A hosszabbik vegyesszámban 400m-en hat másodpercet javított egyéni rekordján és a bronzéremnek örülhetett.

(judoinfo.hu)

Judo. Három magyar résztvevővel rendezték meg a bakui Grand Slam viadalt.
A nyitónapon az olimpián ötödik helyen végzett Pupp Réka első ellenfelét, az olimpiai bajnok Distria Krasniqit a hosszabbítás első percének közepén ipponnal győzte le.

Az elődöntőben a német Annika Würfel következett, aki ellen vazarival bizonyult jobbnak Réka, a döntőben a britek olimpiai bronzérmese, Chelsie Gilles ellen ismét a hosszabbításban egy szép dobással, vazarival pályafutásának első, a magyar judosport nyolcadik Grand Slam-győzelmét gyűjtötte be.

A másik két magyar is pontszerző helyezést ért el. Szigetvári Mercédesz (+75kg) az ötödik, Ungvári Attila (81kg) pedig a hetedik helyen végzett.

Öt érmet szereztek a magyarok a Ludovika Arénában zajló U23-as Európa-bajnokságon. Sipőcz Richárd (+100kg) és Vég Zsombor (100kg) ezüst-, az olimpiai ötödik Özbas Szófi (63kg), Tóth Benedek (81kg) és a vegyescsapat Farkas Szilvia, Sipőcz Richárd, Kármán Andrea, Szeredás Botond, Özbas Szofi, Gőz Roland, Kriza Anna, Szeredás Botond, Kármán Andrea, Czerlau Jennifer összeállításban bronzérmes lett.

(issf-sport.org)

Sportlövészet. Wroclawban rendezték a világkupadöntő helyett bevezetett pénzdíjas President’s Cup versenyt. Az októberben rendezett koronglövő és a most Wroclawban zajló Elnök-kupa összesített díjazása 267 millió forint.

A világ legjobb 12 lövőjét hívták meg az egyes olimpiai versenyszámokban, így három magyar lehetett ott az olimpiai puskaszámokban. Az ötkarikás ötödik Péni István 10m-en és 50m-en is lőállásba állhatott. Az olimpikon Mészáros Eszter, továbbá Dénes Eszter 10m-en versenyzett. Mindhárman az elődöntőig jutottak.

A vegyespáros versenyeken összesorsolt duók indultak. Péni a dán Rikke Maeng Ibsennel, Mészáros az amerikai olimpiai ezüstérmes Lucas Kozenieskyvel, Dénes pedig a szlovák Patrik Jányval alkotott egy párt. Mindhárman bejutottak az elődöntőbe. Végül Péniék ezüst-, Dénesék és Mészárosék egyaránt bronzérmet nyertek.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Blanka Kata Vas (@blanka_vas) által megosztott bejegyzés

Kerékpározás. Vas Blanka a második helyen zárt a hollandiai Wijsterben rendezett cyclocross Európa-bajnokság felnőtt női versenyében.

A tokiói negyedik helyezett öt hollanddal – köztük a világbajnoki címvédő Lucinda Branddal együtt az első sorból vághatott neki a versenynek. Az első körben a magyar lány hátát nézte a hazai ötösfogat, miközben a mezőny hamar 10-15 másodperces hátrányba került.

A második kör elején Vas az élről kiment a depóba kerékpárt cserélni, az őt üldözők közül csupán Brand maradt kint a pályán, vagyis átvette a vezetést.
Egészen a befejező hatodik körig a második helyért volt nagy csata, Végül a hajrában Blanka 56 másodperccel Brand mögött, de hattal üldözője előtt ért célba, s ezzel Európa-bajnoki ezüstérmet szerzett.

(triathlon.org)

Triatlon. Legjobb magyarként Bicsák Bence a harmadik helyen végzett a triatlonosok világbajnoki sorozatának pénteki versenyén, Abu-Dzabiban.
Faldum Gábor a 10., Dévay Márk a 11., Lehmann Csongor a 18., Tóth Tamás a 26. helyen ért a célba az 55 fős mezőnyben.
A hölgyek mezőnyében az olimpikon Bragmayer Zsanett nem ért a célba.

(MBSZ)

Birkózás. Túlteljesítették az elvárásokat a magyar birkózók a belgrádi U23-as világbajnokságon. A szakvezetés egy-két medált jósolt, végül a mieink egy arany-, egy ezüst és két bronzérmet szereztek a szerb fővárosban.
A kötöttfogású Lévai Tamás (77 kg) arany-, Losonczi Dávid (87 kg) ezüst-, illetve Vitek Dáriusz (130 kg), valamint a nők mezőnyében Szél Anna (59 kg) bronzérmes lett.

(Neal Trousdale)

Tenisz. További dél-amerikai versenyeken teheti biztossá helyét a januári ausztrál nyílt bajnokságra Bondár Anna, aki vasárnap megnyerte a Buenos Aires-i 38.8 millió forint összdíjazású salakpályás tornát, s ezzel az első számú magyar női teniszezővé lépett elő.

A 24 éves játékos – aki augusztusban még 199. volt a világranglistán – diadalával 28 helyet ugrott előre, és hétfőtől már a 107. helyen jegyzik.

(Magyarock-összeállítás, nyitókép: MTI/AP/Szergej Gric)