Pupp Réka győzelemmel kezdte az olimpiai kvalifikációs GP-sorozatot Budapesten

Megosztás

Szép eredményekkel indult a judósok olimpiai kvalifikációs sorozata.

Pup elodonto bp
Kulumbegashvili Tamara / ijf

Judo. A Papp László Budapest Sportarénában rendezték a 2024-es olimpia első európai olimpiai kvalifikációs Grand Slam-tornáját. 5 kontinens 61 országából 406 sportoló nevezett a versenyre. Olimpiai, világ- és Európa-bajnokok sora lépett szőnyegre.

A nők 52kg-os mezőnyében az olimpiai ötödik Pupp Réka erőnyerőként kezdte az első fordulót. Ezután kanadai, kínai és német riválisát legyőzve került a fináléba. Ott a junior világ- és Európa-bajnoki ezüstérmes olasz Giulia Carna volt az ellenfele. Réka a második perc végén megálljt parancsolt ellenfelének és pályafutása harmadik Grand Slam-sikerét könyvelhette el.

Rajta kívül Vég Zsombor (100kg) bronzérmet szerzett. Tóth Krisztián távollétében a 90kg-os súlycsoportban Nerpel Gergely az 5. helyen végzett.

A judós társadalom nem pihen, hiszen a hétvégén Zágrábban folytatódik az olimpiai pontvadászat.

Mészáros eszti 3 0
hunshooting.hu

Sportlövészet. A nők légpuska versenyszámában Mészáros Eszter bronzérmet nyert a dél-koreai világkupa-versenyen, Csangvonban. Mészáros a fináléban 260.1 körrel zárt, míg a döntő másik magyar résztvevője, Bajos Gitta az ötödik helyen végzett 205.5-tel.

A szám alapversenyét vasárnap rendezték, ahonnan Bajos az első helyen (630.6 kör), Mészáros nyolcadikként (628.8) jutott be a nyolcas fináléba. Az új szabályok értelmében az 5x5 lövés végén az első két helyen álló még külön versenyt vívott az aranyéremért. Az első helyen végző Lucie Brázdová (261.3) mögött Mészáros és Sidi Roxana is 260.1 körrel zárt a második helyen, a szétlövés azonban a román versenyzőnek kedvezett (10.5–10.4), így ő lőhetett az aranyéremért.

A férfiak 10 méteres puskás számában az olimpikon Péni István 627.8 körrel kilencedik lett, egyetlen tizeddel maradt le a fináléról.

220710 152906 pbb 1136b
© Petko Beier / petkobeier.de, Petko Beier

Triatlon. A Faldum Gábor, Bragmayer Zsanett, Dévay Márk, Horváth Karolina Helga összeállításban versenyző magyar váltó a 6. helyen, 1:22:30 óra alatt teljesítette a távot. A váltó tagjaira fejenként 300 méter úszás, 6,9 kilométer kerékpározás, majd zárásként 1,9 kilométer futás várt. Szombaton az egyéni versenyekben a férfiaknál négy, a nőknél egy magyar indult: Lehmann Csongor 14., Faldum 16., Bicsák Bence 22., míg Dévay a 29. helyen zárt, illetve Bragmayer 11. lett.

Getty Images 1407291961 960px
Getty Images

Kerékpár. Az ötödik szakaszán bekövetkezett bukása után Vas Kata Blanka biztos volt benne, hogy nem megy tovább a női Giro d'Italián, mégis képes volt folytatni az olasz országúti kerékpáros körversenyt, amelyet jó tapasztalatszerzési lehetőségként élt meg – számolt be róla a Magyar Távirati Iroda.

Összességében nagyon jó volt, főleg amíg nem estem el, azt leszámítva a hangulat remek volt a csapatban. Szerintem jól is ment a negyedik szakaszig” – mondta az M1 aktuális csatornának a hegyikerékpárban olimpiai, országúti mezőnyversenyben világbajnoki negyedik, terepkerékpárban Európa-bajnoki ezüstérmes bringás.

Az első országúti szezonját teljesítő, 20 éves Vas Blanka végül 51. lett. Blankára egy pihenő vár, majd folytatja a felkészülést, hogy augusztusban újra országúton versenyezzen, szeptember második felében pedig a világbajnokságon is indul.

Getty Images 14076928932 960px

Tenisz. Udvardy Luca második helyen zárta a wimbledoni juniorversenyt. A wimblendoni korosztályos torna egyetlen magyarja – aki májusban a második fordulóig jutott a Roland Garroson még csak a junior-világranglistán szerepel, ahol a 19. helyen áll. A 16 éves játékos lehetett volna az első magyar, aki egyesben a junior nők között diadalmaskodik Londonban – a férfiaknál Fucsovics Márton 2010-ben elhódította a trófeát. Udvardy – akinek nővére, Panna a felnőtteknél a múlt héten a második fordulóig jutott a Church Roadon – összesen három szettet vesztett a fináléig.

A döntőben vele szemben álló, elsőként kiemelt Liv Hovde a juniorrangsorban negyedik, a felnőtteknél pedig az 1000. helyen áll. Kettejük első találkozójának favoritja egyértelműen a szintén 16 esztendős amerikai volt. Az 1 óra 12 perces finálébanLuca 6:3, 6:4 arányban maradt alul amerikai riválisától.

Eddig három magyar tudta megnyerni valamelyik Grand Slam-torna női juniorversenyét: Kapros Anikó 2000-ben Melbourne-ben, Szávay Ágnes 2005-ben Párizsban, Gálfi Dalma pedig 2015-ben New Yorkban.