Pusztai Liza MTI Illyes Tibor

Az olimpikon Pusztai Liza hatodik helyével rajtolt a nemzetközi vívóidény

2021. 11. 15.
Megosztás

Franciaországban kezdődött a vívók nemzetközi versenysorozata Pusztai Liza 6. helyezésével.

A női jégkorong-válogatott a döntő mérkőzést elveszítve lemaradt a téli olimpiáról. Kosárlabdában a kis pontarányú spanyol vereség után fölényesen nyert a női válogatott Európa-bajnoki selejtezőcsoportjában. Asztaliteniszben András Csaba U21-es Eb-ezüstérmes férfi párosban. A magyar U21-es labdarugó-válogatott versenyben van még az Eb-részvételért. Gyorskorcsolyában két magyar kezdte meg az olimpiai kvalifikációs világkupa-sorozatot. Vas Kata Blanka hatodik hellyel fejezte be idei versenyidényét. Bondár Anna top 100-as a női teniszezők világranglistáján.

Vívás. Az orleáns-i kard Grand Prix-viadallal kezdetét vette a vívók nemzetközi versenyidénye. Három férfi és három női magyar kardozó jutott fel a 64-es főtáblára.

Pusztai Liza jutott legtovább a magyarok közül. Az ifjúsági olimpiai bajnok magyar lány azeri, orosz és francia ellenfelét legyőzve jutott a negyeddöntőbe. Ott a görög Georgiadou állta az útját 15-13 arányban. A másik két magyar hölgy, László Luca a 28., Szűcs Luca a 38. lett.

Fotó: Magyar Vívó Szövetség/Molnár Ádám

A férfiaknál már az első fordulóban egymással nézett farkasszemet a kiemelt, olimpiai bronzérmes Szatmári András, és Iliász Nikolasz. Utóbbi egyetlen tussal győzte le hazai világbajnok riválisát.
A 32 között Iliászt búcsúztatta az olasz Cavaliere, a szintén olimpiai bronzérmes Gémesi viszont értékes skalpot gyűjtött be az amerikai Dershwitz legyőzésével. A nyolcaddöntőben a csapatban olimpiai bajnok Kim Dzsun Ho 15-5-re legyőzte Csanádot, aki így 14. lett. Iliász Nikolász a 29., Szatmári András a 37. helyen fejezte be a GP-viadalt.

Fotó: Magyar Jégkorong/Vörös Dávid

Jégkorong. A magyar női jégkorong-válogatott Chomutovban – történelme legfontosabb tornáján – az olimpiai részvételért küzdött Lengyelország, Norvégia, és a házigazda Csehország válogatottjával a pekingi kvalifikációt érő csoportgyőzelemért. Az első két találkozón a lengyeleket 11-1-re, a norvégokat 5-3-ra győzték le a lányok. A harmadik, sorsdöntő meccsen a magyar válogatott 5-1-es vereséget szenvedett Csehországtól, ami azt jelentette, hogy a vendéglátók nyerték a tornát, és jutottak ki a jövő évi ötkarikás játékokra.

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Kosárlabda. A magyar női válogatott kedden, Szekszárdon az európai ranglistán 2. Spanyolországot fogadta a 2023-as Európa-bajnokság C-jelű selejtezőcsoportjában. A találkozón a magyarok derekasan helyt álltak, és csupán a mérkőzés utolsó perceiben eladott két labda eredményezte a spanyolok négy pontos győzelmét 66-62 arányban. Szombaton a második csoporttalálkozón Izland ellen nagyon sima, 115–58-as győzelmet aratott a magyar gárda. A magyarok jelenleg a 2. helyen állnak a csoportban. Folytatás egy hosszabb szünet után, 2022-ben. A tíz csoportgyőztes mellett a négy legjobb második jut ki a 2023-as Európa-bajnokságra.

Fotó: ettu.org

Asztalitenisz
A belgiumi U21-es asztalitenisz Európa-bajnokságon András Csaba horvát társával, Ivor Bannal nagy csatában kikapott a hazaiak kettősétől a férfi párosok döntőjében, így ezüstérmet szereztek.

U21-os Eb, férfi páros döntő:
András, Ban (magyar, horvát)–Rassenfosse, Kosolosky (belga) 2:3 (8-11, 13-11, 6-11, 12-10, 10-12)

Fotó: MLSZ Facebook

Labdarúgás. Az U21-es Európa-bajnoki selejtező csoportmérkőzéseket már a párizsi olimpia jegyében rendezik. A selejtezőcsoportok győztesei, valamint a play-off továbbjutói a román és a georgiai válogatottal kiegészülve a két utóbbi nemzet 3-3-stadionjában küzdenek majd az Eb-címért 2023 nyarán. Erről a tornáról jut majd ki a 2024-es olimpiára 3 európai válogatott. A franciák a rendező jogán már ott vannak az olimpián.

A Gera Zoltán irányította U21-es válogatott ötödik Eb-selejtező mérkőzését játszotta le pénteken Lettország korosztályos válogatottja ellen. A magyar együttes 1-0-ra legyőzte a letteket, így hét ponttal áll Eb-selejtező csoportjában. Gera Zoltán csapata idei utolsó mérkőzését kedden Izraelben játssza le.

A csoport állása 5 forduló után:
1. Németország 12 pont, 2. Izrael 12 pont, 3. Lengyelország 10 pont, 4. Magyarország 7 pont, 5. Lettország 3 pont, 6. San Marino 0 pont

Fotó: MTI/EPA/Valdrin Xhemaj

Gyorskorcsolya. A lengyelországi Tomaszow Mazowieckiben rajtolt a sportág 4 világkupából álló sorozata. Az itt szerzett kvalifikációs pontok, illetve kvalifikációs idők alapján lehet jogot szerezni a pekingi téli olimpiára. Az első versenyen két magyar is rajthoz állt.

Az 1500m B futamában az olimpikon Nagy Konrád 5.58 másodperccel elmaradva a győztes időtől 38. (1:52.927), Bejczi Botond 39. lett (1:54.282).
Konrád az 1000m B futamában is rajthoz állt, ott a 32. helyen végzett (1:12.706).

A további vk-versenyek:
Nov. 19-21., Stavanger (NOR)
Dec. 3-5., Salt Lake City (USA)
Dec. 10-12., Calgary (CAN)

Az egyes versenytávok kvalifikációs idő táblázata és a maximális versenyzői létszám:

Fotó: Magyar Sportlövők Szövetsége Facebook

Sportlövészet. Egy héttel a wroclawi Elnök-kupa után a magyar és a lengyel válogatott találkozott a lengyel városban csapatversenyen. A magyar sportlövő-válogatott 102-90-re győzött a házigazda lengyelek ellen. A válogatottak versenyének első félidejében a magyar puskás lövők 30-18-ra, míg a pisztolyosok 25-23-ra bizonyultak jobbnak a házigazda együttesnél, azaz a szünetben tetemes volt a magyar válogatott előnye (55-41). A folytatásban a lengyelek rákapcsoltak, pisztolyosaik 32-16-ra legyőzték a magyarokat, utóbbiak puskásai viszont ezúttal is nyertek: 31-17-es sikerük azt jelentette, hogy összesítésben 12 ponttal, 102-90-re a magyar válogatott győzött.

A szabályok szerint minden párban 6×10 lövést adtak le a versenyzők, és a 10-10 lövés eredményét hasonlították össze. Az a sportoló, aki nagyobbat lőtt, két pontot kapott, döntetlen esetén mindkét sportlövőnek egy-egy pont járt.

A magyar csapatot a puskásoknál az olimpikon Péni István és Pekler Zalán, valamint Bajos Gitta és Tarr Vivien alkotta, a pisztolyosoknál Polgár János, Szemán Dávid, Jákó Miriam és az olimpikon Major Veronika lépett lőállásba.

Fotó: Bondár Anna Facebook

Tenisz. A legjobb 100 női teniszező között szerepel hétfőtől Bondár Anna. A magyar játékos szombat este megnyerte a Santiagóban rendezett 60 ezer dollár (19,2 millió forint) összdíjazású chilei salakpályás női ITF-tenisztornát.

Kerékpározás. Az Európa-bajnoki ezüstérmes Vas Kata Blanka hatodik lett a cyclocross (terepkerékpár) világkupa-sorozat hatodik állomásán a csehországi Taborban. Az olimpiai negyedik, országúton világbajnoki negyedik bringás a hatkörös verseny nagy részében az első három hely valamelyikén tekert, de az utolsó körben az élboly végére sodródott, így végül hatodikként ért célba.

A 20 esztendős Vas számára most egy hónapos pihenőidőszak következik.

(Magyarock-összeállítás, nyitókép: MTI/Illyés Tibor)